OKUL İNGİLİZCESİ

Yıllardan beri okullarımızda öğrenciler, İngilizce eğitimi almaktadırlar. Haftalık olarak birkaç saatlik verilen bu eğitim, genel itibarıyla yeterli gelmemektedir. Öğrenciler, haftalık dersler içerisinde çok az bir zamana tekabül eden bu sürelerde, lisan seviyelerini ilerletememektedirler. İngilizceyi hayatlarının bir parçaları haline getirmemelerinin de önemli bir etken olduğu düşünülen bu süreç bir yandan da ders geçme açısından zor olabilmektedir. Bu nedenle de okul İngilizcesi olarak da bilinen temel İngilizce dersleri iyi öğrenilerek yüksek not almak, her öğrencinin hayalidir.

İngilizce İhmale Gelmez

Öğrencilerin temel bazı dersleri takip ederken, İngilizceyi ihmal ettikleri bilinen bir gerçektir. Bunun farklı nedenleri olsa da, başaramayacağını düşünerek İngilizce öğrenme aşamalarına uzak durma önemli bir faktördür. Okul esnasında alınan İngilizce dersleri, gereken önem verilmez ise öğrencilerin kâbusu haline gelebilecektir.

Okul İngilizcesi ihmal edilirse kısa vadede gerçekleşen ders geçme sınavlarında öğrenciler için sıkıntılı süreçlere neden olacaktır. İngilizceden uzak durmanın, uzun vadede çok daha fazla problemlerin kaynağı ve sebebi olacağı muhtemeldir. Zira iyi öğrenilmiş İngilizce, ileride karşı karşıya kalınacak iş yaşamında, kişilere çok önemli kapıların açılmasını sağlayacaktır.

İngilizce Özel ders yazımızda da belirttiğimiz gibi, eksik olunan bir konuda ders alınması önemli bir husustur. Bu nedenle de okulda İngilizce derslerinde başarılı olmak, okul İngilizcesi konusunda özel çalışmayı gerektirir. Gerekirse de özel ders alınarak okul derslerine takviye yapılması çok faydalı olacaktır.

Okul İngilizcesine Takviyenin Faydaları

Okul İngilizcesi konusunda alınacak takviyelerin öğrencilere inanılmaz katkıları olacaktır. Bunların başında, İngilizce konusundaki ön yargıların kırılarak, dilin sevilmesini sağlaması gelmektedir. İngilizcenin kişilerin iş yaşamlarındaki önemini dikkate aldığımızda, kırılacak ön yargıların ne denli pozitif sonuçları olacağı ön görülebilecektir.

Bu konuda alınacak takviyelerin sadece İngilizce konusunda fayda sağlayacağını düşünmek pek de doğru değildir. Dil öğrenmenin kişilerin zihinsel aktivitelerini ve özgüvenlerini arttırdığı da bilinen gerçeklerdendir. Bu kapsamda, okul İngilizcesi için yapılacak takviyelerin, öğrencilerin diğer dersleri ve özgüvenlerinde de olumlu katkıları olacağı değerlendirilmektedir.

İngilizce, günü kurtarmak için değil, geleceği planlamak için öğrenilmelidir. Sitemizi takip ederek bu konudaki tavsiyelerimize daha hızlı erişebilirsiniz.